מה הוא הקשר בין תזונה לבריאות?

אבחון מחלות לפי רפואה קונבנציונלית

הרפואה המודרנית מאבחנת מחלות על סמך בדיקות דם. אדם נחשב בריא כאשר נשמר איזון של כל רכיבים כימיים בדם והמדדים נמצאים בטווח הנורמה, וחולה כאשר האיזון הזה מופר ומדדים חורגים מהטווח התקין.

Organizing Test Tubes_edited.png

מערכות הגוף ששומרות על איזון תקין בדם?

מכיוון שאיזון קבוע בדם, הוא תנאי הכרחי לבריאות, כל מערכות הגוף פועלות 24/7 על מנת לשמור עליו. מערכות הורמונליות, מערכת החיסון, מערכת העצבים, מחזור הדם. עור, כבד, כליות, שרירים ועוד.

9386.jpg

תזונה לא נכונה

למרות שמערכות הגוף עובדות באפון קבוע על מנת לאזן רכיבים בדם, קיבולת האיברים מוגבלת. תזונה לא נכונה, שיוצרת עודפי פסולת תזונתי בכמות גדול מידי, גורמת להצטברות של פסולת ברקמות הגוף כמו שרירים, מפרקים, כבד, כיס המרה, כליות ועוד ומשנה את איזון הקבוע בדם ופוגעת בתפקוד אברים שונים. ללא ידע בתזונה נכונה, השינוי האלו הופכים לקבועים, אשר למאוחר יותר מאובחנים כמחלה.

trash-bags_edited.jpg

גורמים המשנים את איזון הקבוע בדם

גוף האדם כולל בתוכו מיליוני רכיבים כימיים שונים. הם נמצאים באיזון קבוע וזה התנאי הכרחי לבריאות. למשל רמות סוכר, כולסטרול, סידן ברזל ועוד. מזון שמתפרק במערכת העיכול, יוצר תרכובות כימיות חדשות שמתערבבות עם הדם ומשנות את האיזון הקבוע. 

female-checking-blood-sugar-level-background-with-diabetic-accessories.jpg

כיצד גוף שומר על יחס תקין בין הרכיבים בדם?

מאחר וכל שינוי בדם מהווה איום לבריאות ומוביל להתפתחות מחלות כמו עליה בסוכר, בכולסטרול ועוד, מערכות הגוף מפנות את עודפי הרכיבים מהדם. ככול שכמות של פסולת גדולה יותר כך לגוף קשה יותר לשמור על הבריאות לכן תזונה נכונה זאת תזונה שאינה יוצרת כמויות גדולות של פסולת תזונתית שמהוות סכנה לבריאות.

trash-bag.jpg

מה היא תזונה נכונה?

תזונה כגורם העיקרי שמשנה את יחס של הערכים בדם בעזרת מזון המעוכל. היא גם גרום העיקרי לשמירה על הבריאות ולהתפתחות מחלות. תזונה נכונה אינה יוצרת שינוים קיצוניים בדם.  אינה כוללת רכיבים כימיים שפוגעים בתפקודי מערכת הורמונלית ומקשים על תפקודי כבד, כליות ומערכת העיכול. תזונה נכונה מספקת את כל הרכיבים הנדרשים לחידוש ובניה של תאים חדשים, חלבונים ורקמות. 

pebbles-seesaw-white-background-equilibrium-concept-symbol.jpg

רוצים לשים סוף לכאבים?